Artykuł partnera.
Twoje dziecko ma zaplanowane na badania słuchu? Badania słuchu należą do pakietu podstawowych badań noworodka i niemowlęcia. Wyniki badań przesiewowych słuchu Twojego dziecka wskazują, że może wystąpić ubytek słuchu, uniemożliwiające rozpoznanie ważnych podstawowych informacji dotyczących mowy i dźwięków. Jak najszybsze sprawdzenie słuchu dziecka pozwoli zastosować środki zaradcze i zagwarantuje prawidłowy rozwój. Jak przygotować siebie i dziecko na badania słuchu?
Dlaczego wczesna diagnoza jest tak ważna?
Nie rezygnuj z badania słuchu u maluszka. Warto jest jak najszybciej dowiedzieć się, czy mózg Twojego dziecka odbiera pełne informacje o dźwiękach mowy. Ubytek słuchu może bowiem zakłócać rozwój mózgu dziecka w zakresie słuchu i mowy. Na szczęście dzisiaj badania pokazują, że niemowlęta z wczesnym rozpoznaniem mogą rozwijać się w tym samym tempie, co dziecko z prawidłowym słuchem.
Gdzie szukać odpowiednich specjalistów?
Wśród wielu klinik zajmujących się leczeniem ubytków słuchowych, znajduje się również Świat Słuchu https://www.swiatsluchu24.pl/badania-sluchu/. Tutaj możesz zamówić odpowiedni dla siebie lub Twojego dziecka pakiet badań. Znajdziesz też informacje o tym, jak dbać o zdrowie uszu.
Jak przygotować się do testu?
Pamiętaj, że badania słuchu nie spowodują bólu Twojego dziecka, chociaż może ono poczuć dyskomfort z powodu kontaktu ze sprzętem medycznym lub nieznaną osobą. Towarzystwo innego dorosłego może być dla Ciebie pomocne.
Co wziąć ze sobą?
Przyjdź punktualnie, wybierając się badania słuchu weź więc pod uwagę możliwe korki lub opóźnienia komunikacji miejskiej. Jeśli wybrana klinika jest dość ruchliwa, przygotuj się na czekanie w kolejce. Weź ze sobą wodę oraz przekąskę. Warto również zabrać sweter na wypadek, jeśli w klinice byłoby chłodno. Weź też ze sobą coś do pisania.
Planowanie badania z dzieckiem
Spróbuj zaplanować badanie, kiedy dziecko najprawdopodobniej będzie chciało się zdrzemnąć. Testy często wymagają, aby Twoje dziecko spało, aby uzyskać najlepsze wyniki. Jeśli Twoje dziecko zachoruje w dniu badania, przełóż je na czas, kiedy poczuje się lepiej. Ale nie zwlekaj z badaniem słuchu dłużej niż to konieczne, ponieważ każda minuta ma znaczenie dla rozwoju mózgu Twojego dziecka!